Květen 2016

Cizinka - seriál, který Vás pohltí

27. května 2016 v 18:03 | M. |  Filmy a seriály
Slyšeli jste už o seriálu Cizinka (Outlander)? Ať už ano nebo ne, tak vězte, že je to vskutku seriál, který si zamilujete.
V hlavní roli vystupuje Caitriona Balfe jako válečná sestra Claire Beauchampová - Randallová. Ta se po konci 2. světové války se svým manželem Frankem Randallem (Tobias Menzies - Hra o Trůny) vypraví do Skotska na druhé líbánky.
Claire se jednoho dne vydá na tajemné místo zvané "Craigh na Dun". Zde se dotkne kamene a záhadně se dostane do roku 1743. Ve Skotsku zrovna plánují Jakobitské povstání.
Potká tady sadistického kapitána Angličanů, předka svého manžela - Black Jacka Randalla (Dvojrole - Tobias Menzies). Claire je v nebezpečí a jediné, co ji může zachránit je... No. Podívejte se sami :)
Cizinka je poutavý seriál s dobrým příběhem. Skotská krajina je velmi krásná a nikdy Vás neomrzí.
Momentálně je v televizní stanici Starz rozjetá 2. série. Můžete jí však sledovat i na Primě Love (1. série).
Pokud jste Cizinku ještě neviděli nezapomeňte to udělat!
Přeji Vám ty nejlepší chvilky se seriálem Cizinka!
M.(Zdroje obrázků najdete tady a tady)Hra o Trůny - 6. série

27. května 2016 v 13:59 | M. |  Filmy a seriály
Jistě znáte proslulý seriál Hra o Trůny. Pokud ne, tak Vám doporučuji se na něj podívat. V dubnu začala 6. série a momentálně jsme měli možnost shlédnout už 5. díl s názvem "Vrata" (The Door).
Pro ty, co Hru o Trůny neznají: Jde o fantasy seriál z produkce HBO. Je natočen na motivy knih amerického spisovatele G. R. R. Martina, Píseň ledu a ohně. Když byl v roce 2011 propagován, hned si získal mnoho fanoušků. Můžete zde vidět středověký život lordů, ale i fantastické bytosti, jako jsou např. draci. Možná Vám potrvá déle než se zoorientujete v ději. Každopádně si Hru o Trůny nenechte ujít!
A co vy, co Hru o Trůny znáte? Líbí se Vám 6. série? Tvůrci nám skutečně připravili a ještě připraví nezapomenutelnou podívanou. Tak si ji užijte, tak jako já!
Zdravím všechny fanoušky GoT!!!


POZOR, PŘILOŽENÉ PROMO GoT S06E06, nedoporučuji shlédnout divákům, kteří neviděli předchozí díli - MOŽNÉ VYZRAZENÍ DĚJE!!!

Úvaha - Minulé životy

25. května 2016 v 19:13 | M.
Lidé o tomto tématu přemýšlejí už odedávna. Předtím než se narodili, přeci musel být nějaký jiný život. Nebo ne? Je život, který právě žijeme první a taky poslední?
To nikdo z nás nemůže posoudit. Jsou však tací, kteří v to věří. Myslí si, že byli nějaká významná osobnost historie. Přemýšleli jste o tom také? Patříte k nim? Možná je to možné. Možná skutečně byl nějaký život před tím, než jsme přišli na tento svět.
Nechci Vám nic rozkazovat ani přikazovat, ale zamysleli jste se nad tím, že náš život je jen jeden?
Nemusíte se trápit minulými životy. Hlavně prožijte naplno ten současný život!!!
M.

Pojďme vymýšlet!

24. května 2016 v 16:36 | M. |  Vymýšlíme příběhy
Pokud Vás baví psát a chcete se se svými výtvory podělit, rozhodně čtěte dál.
Jednou za čas vydám začátek nějakého příběhu. Pouze začátek. Vtip spočívá v tom, že jak příběh skončí je pouze a jenom na Vás! Délka závěru není nijak omezena. Stejně tak se ani fantazii meze nekladou! Závěr může být doslova jakýkoli! (Samozřejmě až na milá slůvka..."a pak byl konec", apod.)
Vaše pokračování mi pište na Scajikemvkresilku@seznam.cz (Sem se na mě můžete obrátit i s dotazy a připomínkami). Všechny závěry budou (po vašem souhlasu) zveřejněny na tomto blogu.
Vaše jméno sdělit můžete, ale ani nemusíte. A to pro případ, že by chtěl někdo zůstat v anonymitě.
Nebojte se zapojit i vy! (Nejlepší texty jsou často od někoho, kdo si to nemyslí a pochybuje o nich!)
Věřím, že společně dojdeme k úžasným příběhům!


(Tento příběh již není aktuální! - Aktuální příběh naleznete vždy v menu!)
Karavana putovala pouští. Potulní baviči a cirkusáci se svými vozy. Spalovalo je nesnesitelné horko. Jejich vůdce najednou zastavil karavanu zvednutím paže. Před nimi se rozkládala životodárná oáza. Putovali pouští už tak dlouho, že jim to přišlo neuvěřitelné.
Všichni se šťastně rozeběhli do oázy. Radovali se všichni. Vůdce svlažil rty a podíval se k nebi. Najednou si všiml stínu, který překryl zářící slunce. Vyděšeně vyvalil oči... (a tady pokračujete dál vy! :))

Pohodlí u krbu

23. května 2016 v 15:34 | M.
Sedíte v křesle. Knihu, kterou milujete si pročítate a vedle Vás praská krb. Představte si to. Není ten pocit krásný? Nebo máte radši dobrodružství tam venku. Nebojte se. Zde můžete obojí. Uvelebte se a poslouchejte příběhy, které Vám budou vyprávěny. Ať už máte rádi historky ze světa nebo z domova, tak tady najdete vše.
Tímto Vás zde vítám a přeji ty nejlepší chvilky z pohodlí vašeho domova!
Autor blogu si vyhrazuje právo mazat vulgární nebo urážlivé komentáře!
Kopírovat autorovy obrázky můžete jen se souhlasem autora!