Warcraft První střet - slavná PC hra v kinech

19. června 2016 v 20:03 | M. |  Filmy a seriály
Jestliže jste fanoušci PC hry World of Warcraft a stále jste ještě nebyli v kině na zcela novém filmu Warcraft První střet, tak jste asi fanoušci na houby. ;)
Jedná se o jednu z nejslavnějších a nejúspěšnějších herních sérií všech dob. Kromě tří původních her k tomu pak přispěl v roce 2004 příchod gigantického projektu World of Warcraft, on-line hry na hrdiny. Té se v době její největší slávy účastnilo na internetu až dvanáct miliónů hráčů z celého světa.
Stejně tak ale vesmír Warcraftu čítá i desítky knižních příběhů, karetních her, figurek k omalování, komiksy a spoustu dalších produktů pro všechny druhy fandů. Jinak řečeno: pokud dokázal nějaký projekt propagovat žánr fantasy tak jako třeba Pán prstenů či Harry Potter, je to bezesporu Warcraft, který ze své rodné společnosti Blizzard Entertainment udělal uznávanou herní korporaci s více než pěti tisíci zaměstnanci.
Do světa celovečerního filmu se ale fiktivní svět Azeroth nikdy nedostal - až nyní. A lidští mágové a rytíři jsou připraveni zkřížit meče a sekery s válečníky z rasy orků skutečně v grandiózním stylu. Boje se ostatně zúčastní i mnohé známé postavy z her a hlavně se na něj Blizzard připravoval od roku 2006. Od té doby prý vzniká scénář k epickému trikovému reji, jenž se nyní honosí podtitulem První střet a který herecky krášlí přítomnost Travise Fimmela, Pauly Patton, Bena Fostera a Dominika Coopera, o němž ještě hodně uslyšíme zásluhou nového seriálu Preacher.

Stručný děj filmu

Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují.
Nevíte-li na co jít v současné době do kina, tak určitě zajděte na Warcraft!
M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste už v kině na Warcraftu?

Ano 50% (3)
Ne, ale chtěl/a bych 33.3% (2)
Ne, ale chystám se 16.7% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autor blogu si vyhrazuje právo mazat vulgární nebo urážlivé komentáře!
Kopírovat autorovy obrázky můžete jen se souhlasem autora!