Mušketýři - seriálový příběh

3. července 2016 v 22:32 | M. |  Filmy a seriály
Mušketýři je seriál z produkce anglické televizní stanice BBC. Athos (Tom Burke), Porthos (Howard Charles), Aramis (Santiago Cabrera) i D'Artagnan (Luke Pasqualino), jsou zde v novém zpracování. Tentokrát v zpracování seriálovém. O novinku už v součastnosti nejde, neboť je nyní rozjetá už 3. série.
Očekávat zde můżete všechny staré dobré záporáky, jako je kardinál Richelieu (Peter Capaldi), Milady de Winter (Miami McCoy) a v 2. řadě i Rochefort (Marc Warren).
Ve vedlejších postavách můžeme vidět kapitána mušketýrů Trévilla (Hugo Speer), královnu Annu, krásnou Constance Bonacieux i krále Ludvíka v podání Ryana Gage, kterého můžete znát z velkofilmu Hobit, kde ztvárnil patolízala Alfrida.
Celý děj seriálu se natačel v prostředí České republiky. Zámek Ploskovice byl použit jako hlavní sídlo krále Ludvíka. Natáčeni seriálu také probíhalo v klášteře v Doksanech, v zámku v Ploskovicích, v klášteře v Chotěšově na Plzeňsku, na hradě Švihov, v Terezíně, na zámku a zahradách v Kroměříži, na zámku ve Slavkově, na hradě Zvíkov, na zřícenině hradu Zvířetice, na zámku Kačina, v knižnice ve Strahovském klášteře, v Balizice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově nebo v ulici Liliova v Praze. Zámek a zámecké zahrady byly filmovány ve Slavkově u Brna, Clam-Gallasov palác v Praze, hrad Křivoklát, hrad Točník, mlýn Štampach, zámek Libochovice, zámek Čimelice, klášter Kladruby, Kostel sv. Jakuba Chvojen, Zámek Sychrov a Adršpach. Filmování druhé série začalo 7. 4. 2014 opět v České republice. V týdnu od 12. do 19. 4. se filmovalo na zámku Dobříš a v okolí, dále se natáčelo na obdobných lokacích jako v případě první série, tedy v Doksanech, Dobříši nebo v Praze v uli.ci Zlatá a Liliova.
Seriál Mušketýři rozhodně patří k povedeným výtvorům od BBC. Stojí za to se na něj mrknout!
M.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Viděli jste seriálové zpracování Mušketýrů?

Ano 75% (3)
Ne 0% (0)
Ne, ale znám ho 25% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autor blogu si vyhrazuje právo mazat vulgární nebo urážlivé komentáře!
Kopírovat autorovy obrázky můžete jen se souhlasem autora!