Březen 2017

Kráska a zvíře - nová verze známé pohádky

29. března 2017 v 17:22 | M. |  Filmy a seriály
Po nějaké době jsem opět zamířil do kina. Doufám, že vás k návštěvě kina také převědčím, svou další filmovou recenzí! Tady je!


Všichni jistě dobře znáte pohádku Kráska a zvíře. Asi tedy není třeba Vám popisovat děj. Existuje nesčetné množství zpracování této pohádky. Musím však říct, že dosud mě žádné z nich nijak zvláště neoslovilo. Až na verzi od Disney. Také proto jsem na tento film šel do kina. Jde totiž o hranou verzi této klasické Disneyovky.
Musím se ale přiznat, že mne nalákalo hlavně herecké obsazení. Obzvlášť Emma Watson. Možná si říkáte, že tato herečka bude navždy jen Hermiona z Harryho Pottera. Přesně tento snímek Vám však dokáže, že tomu tak není. Emma byla absolutně úžasná. Jen škoda, že snímek nebyl v původním znění. Je totiž plný písniček, které k Disney pohádkám neodmyslitelně patří, a ty se přece jenom poslouchají lépe v originále. Dabing nebyl zlý, ale angličtina je angličtina. Jestli tedy máte možnost jít na tento film s titulky, radím Vám dobře, aby jste na něj šli. Rozhodně budete mít lepší zážitek z písniček. Mimochodem, narozdíl od českého dabingu je zpívají sami herci.
Objevil se také Luke Evans, kterého jste mohli vidět např. v Hobitovi, kde si zahrál Barda Lučištníka. Luke si zahrál záporáka Gastona. Skutečně do role fantasticky pasoval. Nikdo by nemohl být lepší Gaston!
Svícen si "zahrál" Evan McGregor a hodiny Ian McKellen, známý z role čarodějě Gandalfa. Po zadu nezůstala ani Emma Thompson, jako konvička.
Spoustu lidí má Krásku a zvíře rádo. Právě proto neměla pohádka lehký úkol. Všichni měli velké očekávání. Za mě toto očekávání naprosto splnila. Dvouhodinový příběh mi rychle utekl, a i když už ho dávno znám, ponořil jsem se do něj tak, že jsem byl do posledních chvil napnutý. Mám to tak u spoustu filmů. I u Titanicu pokaždé doufám, že se tomu ledovci vyhnou! (Možná to znáte? :D)
Zklamání se tedy nedostavilo a já jsem nadšený. Těším se na to, až se na tuto pohádku podívám znovu!

Emma Watson o své postavě

Emmo, stala jste se vzorem pro mnoho mladých žen a dívek po celém světě. Když jste vyrůstala, byla postava Belle někdo ke komu jste vzhlížela. Na jaké věci jste myslela při modernizaci Belle a při jejím převádění do skutečnosti?

Je velice pozoruhodné hrát někoho, u koho jsem si téměř jistá, že má vliv na ženu, kterou jsem se stala. Když jsem poprvé uviděla zpívat Paige O'hara píseň "Belle", v tu chvíli to se mnou zacloumalo. Byla jsem mladá a ani jsem nevěděla do koho jsem se prociťovala, ale tolik se to dotklo mé duše a bylo tam něco natolik energického, že jsem zkrátka věděla - ona je moje šampionka.
Potom, co jsem se dozvěděla o tom, že budu Belle hrát, chtěla jsem se ujistit, že budu zosobňovat stejnou duši, stejné hodnoty a tu stejnou ženu, která ze mě učinila toho kým dnes jsem. Takže pokaždé když jsme s Billem (režisérem) natáčeli novou scénu, měla jsem v sobě stejné DNA této ženy a držela pěsti zatnuté. Byla jsem připravená bojovat, protože pro mne byla tak rozhodující. Bylo to jako brát to, co už v sobě mám a rozšiřovat to. Miluji naši verzi. Belle není jenom vystrašená, vidíte ji číst a je vlastně aktivistka v jejich vesnické komunitě. Učí jiné dívky, které jsou součástí vesnice, číst. Mám ráda, jak se Belle snaží nerozšiřovat jen její vlastní svět a pokouší se vyrůst. Tohle dělat, bylo opravdu úžasné!
(Úryvek z rozhovoru s Emmou Watson jsem pro Vás přeložil z této stránky.)

Hodnocení

+ Herecké obsazení
+ Krásný a klasický příběh
+ Úžasná hudba
+ Prostředí
- Písničky jsou někdy zdlouhavé a zdržují děj
CELKOVÉ HODNOCENÍ 9/10

Momentálně si film drží první příčku v návštěvnosti kin a předběhl i držitele 12 českých lvů - Masaryka! Váháte jestli se na film stavit? Mohu Vám ho jen doporučit!Už jste film viděli? Jaký je Váš názor?

Rick Riordan - Bohové Olympu: Krev polobohů

13. března 2017 v 20:08 | M. |  Knihomolův koutek
Věřím, že titul Bohové Olympu není pro mnohé z Vás žádná novinka. Jde o volné pokračování veleúspěšné série Percy Jackson od mého oblíbeného spisovatele Ricka Riordana.
Bohy Olympu už jsem měl rozečtené, takže se omlouvám, že jde už o pátý díl. Jestliže sérii neznáte, neteskněte! Opět Vám ji představím celou!


Jak jsem už říkal, Bohové Olympu navazují na předchozí sérii Percy Jackson. Tam vystupuje mladý chlapec Percy, který zjistí, že jeho dislexie a hyperaktivita nejsou žádná náhoda. Je totiž synem řeckého boha! Všech pět knih vypráví Percy sám - v ich-formě. Jeho dobrodružství jistě zabaví každého správného fanouška fantasy a řecké mytologie.
V druhé sérii Bohové Olympu přicházejí noví hrdinové, ale také noví nepřátelé. Tentokrát se polobohové musí postavit mocné bohyni Gaie a jejím dětem Gigantům!
Bohové Olympu nám kromě řeckých polobohů přinášejí i polobohy římské. Sedm z nich: Percy, Jason, Leo, Piper, Frank, Hazel a Annabeth, se musí matce zemi postavit a zabránit ji v probuzení!
Krev polobohů je finálový díl. Sedmička hrdinů musí rychle spěchat do Řecka, aby se utkala s Giganty a jejich matkou Gaiou!
Příběh je tentokrát psán v er-formě a každá jednotlivá kapitola je vždy popisována z pohledu jedné z hlavních hrdinů.

Hodnocení 8/10

Všude možně jsem četl o tom, jak jsou všichni zklamaní, že už je série u konce. Tento pocit bych s nimi sdílel, kdybych nevěděl o dalším dílu, který mi už leží na poličce v knihovně - Apollónův pád. (Trvalo mi dlouho to dočíst a ono už mezi tím vyšlo pokračování! Jaká to náhoda!)
I tak se mi nelíbí, že jsem se pročetl ke konci. U Bohů Olympu jsem strávil hodně příjemných chvil a po všech hrdinech se mi bude stýskat. Doufám v dobré navázání děje v knize Apollónův pád.
Co se týče celkového dojmu z knihy. Myslím, že Riordan nám příběh povedeně uzavřel.

Jestliže jste knihu nečetli, vynechejte následující odstavec!!!

Na poslední chvíli se vše vyřešilo, jak jsme si už zvykli z Percyho. (Všechno vypádá zle, ale pak se to obrátí.)
Přesto bych se přidal k většině ostatních čtenářů, kteří tvrdí, že závěrečný boj s Gaiou byl hodně rychlý. U samotné "matky země" jsem opravdu čekal trochu náročnější a delší bitvu. Za to jdou body dolů. Až na tuhle věc je však skutečně těžké knize cokoliv vytknout!


Vše krásně zapadalo a dávalo smysl. Spisovatel si zápletku důkladně promyslel, a taky to bylo znát. Zklamání tedy rozhodně nepřišlo! (Ani jsem ho nečekal.)
Hlavní postavy byly stejně úžasné, jako v předchozích titulech. Především kapitoly Lea Valdeze byly skvělé! (Leo je prostě bourák! :))
Celkem mne překvapila absence Percyho kapitol. Na druhou stranu jsme si ho asi užili dost a kapitoly Nica a Reyny jsem uvítal a užil si je! Možná byly lepší než ty Percyho.
Celkově moc pěkná knížka plná akce. Skvěle odsýpá a nuda při jejím čtení rozhodně nehrozí! (Dlouho mi trvalo se k ní dostat, ale přečíst ji šlo rychle!)

Dávám 8/10 a snad se brzo vrhnu na pokračování!

Portál Srovname.cz Vám poradí, kde koupíte knihu KREV POLOBOHŮ nejlevněji!
Autor blogu si vyhrazuje právo mazat vulgární nebo urážlivé komentáře!
Kopírovat autorovy obrázky můžete jen se souhlasem autora!