Červen 2017

Rick Riordan - Magnus Chase a bohové Ásgardu: Prastarý meč

19. června 2017 v 20:17 | M. |  Knihomolův koutek
Rick Riordan rozepsal zcela novou sérii. Tentokrát je hlavní tematikou severská mytologie! Samozřejmě si nemohu nechat něco takového ujít! Možná po dnešním článku sáhnete pro tuto knížku i vy!
Příběh šestnáctiletého mladíka, Magnuse Chase, začíná na ulici v Bostonu. (U knih spisovatele Riordana se tomu už ani nedivím...) Magnus tu žije od té doby, co mu zemřela matka. Na špinavém chodníku mu dělají společnost pouze Blitz a Hearth, kteří jsou stejně jako on bezdomovci. Tento život mu však skončí jakmile zjišťuje, že ho hledá jeho sestřenice Annabeth a strýc Frederick. To, že se o něj zajímají příbuzní, se kterými se už hodně dlouho neviděl vyvrcholí bojem proti ohnivému démonovi Surtovi. Zmatený Magnus brzy na to umírá... COŽE!? To vám, ale starosti dělat nemusí, protože tímhle teprve všechno začíná! Severská mytologie ožívá a spolu s Magnusem nás provede fascinujícím dobrodružstvím!

Hodnocení 9/10

O této novicce jsem se doslechl už před nějakou dobou, ale stále nebylo k dispozici vydání v české podobě. Až jsem se konečně dočkal! Ani jsem se nenadál a bylo za mnou.
Celý příběh je psán v ich- formě, což vidím jako velmi výrazné plus. Máte možnost zažít veškeré napínavé okamžiky mnohem intenzivněji, pokud vám ho vypráví hlavní hrdina. Moc se mi líbí rychlé spády - neustále se něco "děje"! To je pro mne úžasné - příliš nemusím sáhodlouhé romány, jenž vám několik stránek stále něco popisují. Jistě popis je potřeba, ale osobně nevidím důvod proč jím zaplňovat půlku knihy...
Jdeme dál - Díky této publikaci jsem se mnoho dozvěděl o severských bozích, kultuře a vůbec celé mytologii! Nenáročnou a zábavnou formou. (Co lepšího si přát.)
Jen tak mimochodem. Myslel jsem si, že toho o ní vím dost už z filmů o Thorovi, ale později se ukázalo, že je marvelovský Thor jen pěkná spatlanina. (Jestli jste si to mysleli už dávno a Magnuse jste ani číst nemuseli, tak vás prosím, abyste mou poznámku ignorovali...)
Kde jsem tedy v této hromadě plusů a skvělých prvků knihy našel něco, co se mi nelíbí? Jak je možné, že dávám devět a ne deset bodů?
No, jde jen o takovou drobnost. (Já si totiž musím pokaždé něco najít.) Zkrátka mi přišel Magnus dost podobný předešlému hrdinovi, Percymu. Sice se Riordan často snažil ho odlišit čím jen mohl, ale to, že Percyho vymyslel prostě nezapře!
Takže tady to máme - 9/10! Nemůžu udělat nic jiného než doporučit a doufat, že si knihu přečtete! ANEBO už jste jí snad četli? Budu rád i za váš názor!

Portál Srovname.cz Vám poradí, kde koupíte knihu MAGNUS CHASE A BOHOVÉ ÁSGARDU: PRASTARÝ MEČ nejlevnějí!
Autor blogu si vyhrazuje právo mazat vulgární nebo urážlivé komentáře!
Kopírovat autorovy obrázky můžete jen se souhlasem autora!