Rick Riordan - Magnus Chase a bohové Ásgardu: Prastarý meč

19. června 2017 v 20:17 | M. |  Knihomolův koutek
Rick Riordan rozepsal zcela novou sérii. Tentokrát je hlavní tematikou severská mytologie! Samozřejmě si nemohu nechat něco takového ujít! Možná po dnešním článku sáhnete pro tuto knížku i vy!
Příběh šestnáctiletého mladíka, Magnuse Chase, začíná na ulici v Bostonu. (U knih spisovatele Riordana se tomu už ani nedivím...) Magnus tu žije od té doby, co mu zemřela matka. Na špinavém chodníku mu dělají společnost pouze Blitz a Hearth, kteří jsou stejně jako on bezdomovci. Tento život mu však skončí jakmile zjišťuje, že ho hledá jeho sestřenice Annabeth a strýc Frederick. To, že se o něj zajímají příbuzní, se kterými se už hodně dlouho neviděl vyvrcholí bojem proti ohnivému démonovi Surtovi. Zmatený Magnus brzy na to umírá... COŽE!? To vám, ale starosti dělat nemusí, protože tímhle teprve všechno začíná! Severská mytologie ožívá a spolu s Magnusem nás provede fascinujícím dobrodružstvím!

Hodnocení 9/10

O této novicce jsem se doslechl už před nějakou dobou, ale stále nebylo k dispozici vydání v české podobě. Až jsem se konečně dočkal! Ani jsem se nenadál a bylo za mnou.
Celý příběh je psán v ich- formě, což vidím jako velmi výrazné plus. Máte možnost zažít veškeré napínavé okamžiky mnohem intenzivněji, pokud vám ho vypráví hlavní hrdina. Moc se mi líbí rychlé spády - neustále se něco "děje"! To je pro mne úžasné - příliš nemusím sáhodlouhé romány, jenž vám několik stránek stále něco popisují. Jistě popis je potřeba, ale osobně nevidím důvod proč jím zaplňovat půlku knihy...
Jdeme dál - Díky této publikaci jsem se mnoho dozvěděl o severských bozích, kultuře a vůbec celé mytologii! Nenáročnou a zábavnou formou. (Co lepšího si přát.)
Jen tak mimochodem. Myslel jsem si, že toho o ní vím dost už z filmů o Thorovi, ale později se ukázalo, že je marvelovský Thor jen pěkná spatlanina. (Jestli jste si to mysleli už dávno a Magnuse jste ani číst nemuseli, tak vás prosím, abyste mou poznámku ignorovali...)
Kde jsem tedy v této hromadě plusů a skvělých prvků knihy našel něco, co se mi nelíbí? Jak je možné, že dávám devět a ne deset bodů?
No, jde jen o takovou drobnost. (Já si totiž musím pokaždé něco najít.) Zkrátka mi přišel Magnus dost podobný předešlému hrdinovi, Percymu. Sice se Riordan často snažil ho odlišit čím jen mohl, ale to, že Percyho vymyslel prostě nezapře!
Takže tady to máme - 9/10! Nemůžu udělat nic jiného než doporučit a doufat, že si knihu přečtete! ANEBO už jste jí snad četli? Budu rád i za váš názor!

Portál Srovname.cz Vám poradí, kde koupíte knihu MAGNUS CHASE A BOHOVÉ ÁSGARDU: PRASTARÝ MEČ nejlevnějí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 20. června 2017 v 8:04 | Reagovat

Aktuální články
Politici svými chybami způsobují zde blbou náladu    Před 12 minutami
Proč je ten druhý neznaboh a jinověrec?    Včera v 9:26
Jak optimálně nakupovat digitální přístroje co jsou na baterie?    Včera v 7:57
Potřebujeme někoho kdo nás ve světě proslaví    Včera v 6:44
Ano, jsi jenom dočasný inteligentní hologram    Včera v 5:37
Neopírej se o psychické berličky ubožáku    Neděle v 16:28
Bída v EU je následkem amatérismu u elity    Neděle v 13:59
Ano, mocní vymývají mozek bezmocným    Neděle v 11:53
Víš, proč neznáš pravdu o životě?    Neděle v 9:23
Ano, víme jak mít trvale jistoty a výhody    Neděle v 9:04
Ano, dostanete průměrný plat 120 000 Kč    Neděle v 7:38
Z díla se pozná tvůrce, sliby jsou chyby    Neděle v 5:33
K úspěchu se dá přistupovat různě    Sobota v 17:05
Ano, jsi ekonomicky negramotný    Sobota v 15:23
Ano, zavedeme globálně povinnost pracovat zadarmo    Sobota v 11:17
Je třeba zakázat lidem veškeré podnikání    Sobota v 9:31
Pravdu o sobě najdete jenom ve statistice    Sobota v 9:22
Jak nás Stvořitel vyhnal z přírodního ráje    Sobota v 8:33
Ano, móda je zde pro vaše dobro    Pátek v 23:51
Umělá inteligence spustí globální dominový efekt    Pátek v 15:45

2 Neklan Neklan | 22. června 2017 v 11:52 | Reagovat

Ahoj Michale.
Jsem rád, žes zase něco napsal. Ikdyž si knihu asi nepřečtu, jsem rád, že se líbila Tobě. Nechci Ti ji nijak hanět, už jen proto, že jsem ji nečetl, ale pokud se chceš dozvědět něco o severské mytologii, je u takovýchto příběhů nebezpečí, že budou spatlaninou obdobně jako ten Thor, o kterém píšeš. (Taky ale být nemusí, za což bych před autorem smekl, ale k tomu asi hned tak nedojde.) Promiň, nerad bych Ti ukradl nadšení z příběhu, který sám neznám.
Chápu, že Tě nebaví popisné pasáže, ale když přihlédneš k faktu, že většina velkých románů vznikla v době, kdy nebyl nejen internet, ale často ani jiný dostatečně obsáhlý zdroj informací o věcech, které jsou v těchto románech obsažené, byla to kolikrát spíš nutnost, než záliba spisovatele. Představ si, že si tady u nás v České kotlině čteš o zámořských objevech Kryštofa Kolumba, ale v životě jsi neviděl moře, ani námořní loď, natož pak krajinu za oceánem. Pak se popis docela hodí. A třeba takový Verne by se svými vizemi do budoucnosti byl bez popisů docela vedle. Chápu, že Tě tohle nedonutí milovat popisy, ani se o to nesnažím, ale spíš chci, abys věděl, že měly (a mají) svůj význam. (A taky se někdy dají přeskočit - krásně jsou v tomto ohledu napsaní třeba Hugovi Bídníci - ty dva špalky by klidně mohly být jen jeden a to ještě možná poměrně hubenější, ale popisy jsou tam většinou v samostatných kapitolách.) Pokud jsi je nečetl, doporučuji a rovnou říkám, že když si nepřečteš rozpis strategií při bitvě u Waterloo, nebo popis Pařížské zatrubněné stoky, myslím, že o moc nepřijdeš.

Promiň, trochu jsem uhl. Ten obrázek pod knížkou je Tvůj? Jestli ano, pěkná ilustrace. To je Yggdrasill?

3 M. M. | E-mail | Web | 22. června 2017 v 15:23 | Reagovat

Ahoj! Neboj, nadšení z příběhu mi zcela jistě neukradneš! ;) Určitě si myslím, že příběh se musí brát s nadsázkou. Autor však několik let mytologii studoval a vyučoval. Věřím tedy, že informacím obsaženým v knize se dá důvěřovat...
Vše, co píšeš ohledně popisu si samozřejmě uvědomuji a děkuji za tipy! Šlo mi jen o to sdělit, jak je kniha příjemně napsaná a odsýpá...
Obrázek jsem maloval já a jsem rád, že jsi Yggdrasill poznal!!! Díky za pochvalu!

4 Neklan Neklan | 23. června 2017 v 11:50 | Reagovat

[3]:Tím líp, jestli tomu autor rozumí, přesto ale počítej s tím, že některé věci si mohl upravit tak aby odpovídaly příběhu.
Hej, nemáš zač! Já jsem toho ve skutečnosti z lajdáctví moc víc, než ty Bídníky nepřečetl, ale to nic nemění na hodnotě té knihy. To, že kniha odsýpá je fajn, ale někdy to není to nejdůležitější. Já mám třeba moc rád Tolkiena (což asi víš) ale nikdy jsem neměl pocit, že by mi ty knížky nějak odsýpaly, naopak vždycky mi připadalo, že je ten text tak hutný, že se nedá ani číst rychle, protože každá věta je na svém místě a kdyby tam nebyla, chyběla by.
Ještě k tomu obrázku (o severské mytologii toho vím spíš míň, než víc a Yggdrasill je jediný strom, který si tam uvědomuji - jasan spojující světy, je to tak?) - promiň, natrefils na šťouru - obrázek je opravdu pěkný a líbí se mi, jen to listí je spíš dubové, než jasanové (to není vada na kráse obrázku, jen problém někoho, kdo si myslí, že něco ví o stromech a když se mu to hodí, má rád věci "přesně".:-) Tak si nenech zkazit nadšení ani z kreslení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autor blogu si vyhrazuje právo mazat vulgární nebo urážlivé komentáře!
Kopírovat autorovy obrázky můžete jen se souhlasem autora!