Červenec 2017

Někdo to rád horké - legendární komedie

27. července 2017 v 16:00 | M. |  Filmové flashbacky
Představuji Vám rubriku Filmové flashbacky! Nechme pro tentokrát být všechny ty filmové novinky. Někdy je třeba ohlédnout se i do minulosti. Občas tam najdeme opravdové pecky!!!

Rok 1959. To je rok vzniku komedie, na kterou nikdo jen tak nezapomene. Úžasné trio, Joe, Jerry a Sugar, je ten důvod. Díky nim totiž dnes všichni znají film Někdo to rád horké!
Děj se odehrává v americkém městě Chicago. Kamarádi Joe a Jerry hrají po večerech, kde jen mohou, na saxofon a basu. Nemají se příliš dobře a snaží se všemožně získat peníze. Záchranou by pro ně mohla být dvě volná místa v kapele, která jede hrát na Floridu. Kapela je ale dívčí... Joe a Jerry jsou náhle v podzemních garážích svědky vraždy. Podaří se jim uniknout, jenže členové gangu po nich dál jdou. Vtom je napadne šílený nápad, jak se mafiánů zbavit. Převléknou se za dívky a coby Josefína a Daphne nastoupí na vlak, jenž míří přímo do hotelu na Floridě! Tady získají i skvělou kamarádku Sugar do které se Joe zamiluje! Problém je ale, že je Joe Josefína! Zábava může začít!


Jak to vypadalo za kamerami?

Sladká Sugar nebyla na place zase tak sladká. Její představitelka Marilyn Monroe byla totiž velmi často opilá. Proč? Zkrátka nebyla se svou rolí ve filmu spokojená. Mnohokrát si i přejídala, aby jí obsadili kvůli tloušťce! A to není vše. Při natáčení filmu se Marilyn ozvala a prohlásila, že není se svým uvedením do filmu spokojená. Hvězda jejího formátu se přece nemůžu na place objevit jen tak! A řekla režisérovi, Billovi Wilderovi, aby to změnil. A tak vznikl nástup Sugar, jak jej dnes známe.
Divíte se, jak je možné, že jí ostatní herci snesli? Herec Tony Curtis (Joe) Monroe neměl zrovna v oblibě. Prohlásil o ní, že má mozek čtyřletého dítěte! (Což byla asi pravda, protože scéna, kde má říci "To jsem já! Sugar!", se natáčela 47x!!!) Dokonce prý po scéně na jachtě řekl, že líbá jako Hitler!
Zato Jack Lemmon (Jerry) byl jediný, který s hvězdou uměl vycházet.
Teď ale pryč od Marilyn. Raději přejdeme k Josefíně a Daphne. Když si jejich herecké protějšky poprvé oblékly své kostýmy, vyšly do ulic. Tam zjistily, že jsou velmi přesvědčivý, protože je nikdo nepoznal! Dokonce ani když se u zrcadla pudrovaly!
Na podpatcích je měl naučit chodit kabaretní travesti tanečník. Jack Lemmon ale jeho pomoc odmítl. Nechce prý chodit jako žena, ale jako muž, který se snaží chodit jako žena.


Na obrázku vidíte náhrobek režiséra filmu. Není na něm nic jiného než legendární věta, která zazněla na konci: Nikdo není dokonalý!

Hodnocení

+ herecké výkony (Joe a Jerry)
+ skvělé vtipy
+ odpočinková komedie
- pomalejší rozjezd
CELKOVÉ HODNOCENÍ 10/10


Nemáte chuť se na tento film podívat? Sice je starý 58 let, ale dodnes nezapomenutelný!

(Zdroje obrázků: 1.;2.;3.;4.)

Když se na Kašperku setmí

19. července 2017 v 14:00 | M. |  Po stopách hradů a zámků
Více jak 650 let stojí hrad Kašperk. V minulosti to byl nejvýše položený hrad u nás. Nechal ho vystavět císař Karel IV. v roce 1356. Měl za úkol strážit hranice z Bavorskem a obchodní "Zlatou stezku", jež zde byla kvůli hojnosti zlata na Šumavě. Jméno dostal podle svého zakladatele - Karlsberg, tedy Karlova hora. I když už je dnes zchátralý pořád se tam toho v noci hodně děje! Váže se k němu totiž několik pověstí, ze kterých vám ztuhne krev v žilách! Jestli máte dost odvahy čtěte dál!

Příběh tří tovaryšů

Tři tovaryši procházeli svět křížem krážem. Jednou se přihnala bouřka a zahnala je mezi zdi Kašperku. Mladíci měli strach v takovém počasí dál pokračovat v cestě, a tak se rozhodli na hradě přespat. Uprostřed noci je probudil strašlivý hluk. Vyběhli na nádvoři, aby tam spatřili meče vznášející se ve vzduchu. Bez pánů se meče křížily a mlátily do sebe. Jeden s tovaryšů vběhl mezi ně s touhou zastavit je. Jenže meče se po něm ohnaly a utnuly mu hlavu. Zbylí dva chlapci s jekotem utekli a schovali se v nedaleké hospodě. Jakmile ale začali ostatním vyprávět, co viděli, meče si pro ně přišly! Tu hospodu už nikdo nikdy neopustil! Všude zůstala jen krev!

Kdo tu straší?

V okolních lesích pomáhá ztraceným dobrým lidem Lesní matka. Má vlasy z lišejníku a plášť z mechu. Jestli tu tedy zabloudíte a máte dobré úmysly nemějte strach. Milá Lesní matka vám ukáže tu správnou cestu! Ale jestli jste přišli ubližovat stromům a ničit přírodu, poznáte její zlobu!!!
Narazit na strašidlo, které se jmenuje Šplhavec, byste určitě nechtěli. Povídá se, že leze po zdích hlavou dolů a místo hlavy má jen lebku. Každý kdo ho spatří si už nikdy nevzpomene na nic ze svého života! Nadobro ztratí paměť!
Vyhněte se i divoké stařeně Swize! Ta má na hlavě parohy, nosí kabát ze zvířecích kůží a jakmile vás uvídí změníte se v kámen!


Z městečka Kašperské hory vede turistická cesta až ke hradu! Dojet se tam dá i autem. Pokud se tam zastavíte za bílého dne vůbec nic vám nehrozí! Od května má hrad otevřeno každý den kromě pondělí.

Dočetli jste až sem? Věřím, že máte pro strach uděláno! Máte dost odvahy vydat se na Kašperk v noci? Můžete tak udělat v období od 17. do 19. srpna, kdy se tam konají noční prohlídky! Pro podrobnosti klikněte sem!

(Zdroje obrázků naleznete tady a tady.)

Začíná 7. řada Game of Thrones!

16. července 2017 v 14:48 | M. |  Autorovy dodatky
Hromadám fanoušků, včetně mě, končí dlouhé čekání. Zítra se po útrpných třinácti měsících vrací nepřekonatelně populární Hra o trůny! A i když je léto v plném proudu, horka se v seriálu nedočkáme. Zima konečně po šesti sezónách přišla!
V následujícím článku se dovíte všechny podstatné informace, bez kterých byste neměli sedmou řadu začít!


1. EPIZODY

Počet epizod bude letos velmi netradiční. Zatímco všechny dosavadní série měly dílů deset, tato jich bude mít jen sedm. Skvěle nám to však vynahrazuje stopáž jednotlivých epizod. U všech trvá více jak hodinu!
Co se týče názvů. V současnosti známe první tři.
Díl, který to vše odstartuje se jmenuje Dragonstone (Dračí kámen). To jasně naznačuje vylodění Daenerys Targaryen. Druhé pokračování se bude jmenovat Stormborn (Za bouře zrozená). Opět název odkazuje na Dračí královnu, což znamená, že se bude dějová linka točit především kolem ní. The Queen's Justice (Královnina spravedlnost). Takový nese název třetí epizoda. Bohužel nám toho ale moc neřekne...

2. Postavy

Do sedmé řady se samozřejmě vrátí všechny přeživší postavy. Zajímavý je však například návrat Gendryho, jenž se objeví po dlouhé pauze. Mimo jiné se ukáže i zpěvák Edd Sheeran. O jeho roli ale nic moc nevíme. Nesmím zapomenout ani na dvě nové postavy. Přibude Alysa Karstark na Severu a arcimistr ve Starém Městě u Sama a Gilly.

3. Rekapitulace

Když už jste informovaní, myslím, že by vám neuškodilo si zrekapitulovat dosavadní události . K tomu postačí toto krátké video:

Teď už vám nezbývá nic jiného, než si pořádně užít nové díly seriálu! Napište mi, jak jste na tom se Hrou o trůny vy! Podělte se o své názory!

P.S. Máte-li zájem o informace k nejnovějším dílům, doporučuji vám navštívit tuto stránku. Tam také můžete odvysílané díly ohodnotit a spekulovat o tom, co bude následovat!

(ZDROJE OBRÁZKŮ: 1.; 2.)
Autor blogu si vyhrazuje právo mazat vulgární nebo urážlivé komentáře!
Kopírovat autorovy obrázky můžete jen se souhlasem autora!