Duben 2018

Druhý den v Londýně

24. dubna 2018 v 19:59 | M. |  Moje cestopisy
Druhý den v Londýně jsme měli hodně nabitý. Celodenní okruh po všech známých turistických místech ve městě si tu teď s vámi rád zopakuji. Pohodlně se posaďte, protože právě začínáme!


Opouštíme náš apartmán a jedeme metrem na Piccadilly Circus. Slavné neonové nápisy se ale bohužel opravují. Tak aspoň fotím sošku boha lásky Erota. Počasí nám příliš nepřeje. Je zataženo a poprchává. Dokud však nepadají trakaře, tak jsme spokojení!


Michaela Burdová - Poselství jednorožců: Snížkova dobrodružství

10. dubna 2018 v 21:30 | M. |  Knihomolův koutek
Dnes přišla na řadu knížka, kterou mám doma v knihovně už více, jak rok. Zůstala tam zapomenutá a rozečtená. A potom, co jsem ji nedávno dočetl, si myslím, že by byla věčná škoda na ni nenapsat recenzi. Mluvím o volném pokračování trilogie Poselství jednorožců s názvem "Snížkova dobrodružství" od české autorky Michaely Burdové!


Jak jsem již řekl v úvodu, kniha volně navazuje na fantasy trilogii Poselství jednorožců. Spisovatelka s touto sérií začínala, a teď, po několika letech, se k ní opět vrátila, aby všechny dějové linky dotáhla do konce.
Děj se znovu odehrává v království jménem Lilandgarie. Hlavním hrdinou je náš starý známý kočkoroh (kocour s rohem na čele) Snížek. Ten se u svého pána Veragina má velmi dobře. Má dostatek jídla i spánku. Jenže vše se změní, když je Snížek unesen zlým trpaslíkem, který ho veze do neznáma. Proslýchá se, že po celém království jsou unášeni kočkorozi trpaslíky z Měsíčních hor, kteří si na nich znamenitě pochutnávají. Veragin musí svého kamaráda osvobodit dříve, než bude pozdě, a poté se postavit neznámému zlu, co do Lilandgarie proniklo. Na pomoc se vrací i elfská princezna Aranis a její družina. Tak začíná zcela nové dobrodružství plné nástrah a nebezpečí!

Hodnocení 6/10

Za návrat do světa jednorožců jsem moc rád, protože děj zůstal od minule otevřený. Děkuju autorce za tento "spin off", už jsem ani nedoufal! :)
Na rozdíl od předcházejících dílů je však tato kniha mnohem větší pohádka. Příběh je také kratší. To ale neznamená, že to knížce uškodilo. Děj je rozhodně moc povedený. Přesto jsem si na celé knížce nejvíce užíval hlavního hrdinu kočkoroha. Bez něho by nebylo nic. Snížek vlil celému titulu krev do žil. Zkrátka se tato postava povedla. Samotná zápletka už pro mě nebyla tolik důležitá.
Celkově velmi pěkná pohádka. Vtipná, svižná a vyvedená. Palec nahoru!
Jdeme bodovat. Nemám ke Snížkovým dobrodružstvím nijak velké výhrady. Jediné, co mi chybělo byl větší rozsah.
Boduji v porovnání s ostatními recenzovanými knihami a vzhledem k tomu, že jsem knize Volání sirény dal sedm bodů, tak má ode mě Snížek šestku. Siréna měla přece jenom laťku trochu výš.
Doporučuju všem!


Kniha obsahuje autorčiny pěkné barevné ilustrace!


Četli jste tuto knížku? Pokud ano, tak se dole v komentářích stoprocentně podělte o svůj názor na ni!


Na závěr bych vás rád upozornil, že dnes vychází Michaele Burdové nová knížka! Jmenuje se Dcera hvězd a věřím, že bude stát za to! Podrobnosti naleznete v tomto odkazu na stránky spisovatelky. Já už mám předobjednáno!

Portál Srovname.cz vám poradí, kde koupíte knihu POSELSTVÍ JEDNOROŽCŮ: SNÍŽKOVA DOBRODRUŽSTVÍ nejlevněji!
Autor blogu si vyhrazuje právo mazat vulgární nebo urážlivé komentáře!
Kopírovat autorovy obrázky můžete jen se souhlasem autora!