Druhý den v Londýně

24. dubna 2018 v 19:59 | M. |  Moje cestopisy
Druhý den v Londýně jsme měli hodně nabitý. Celodenní okruh po všech známých turistických místech ve městě si tu teď s vámi rád zopakuji. Pohodlně se posaďte, protože právě začínáme!


Opouštíme náš apartmán a jedeme metrem na Piccadilly Circus. Slavné neonové nápisy se ale bohužel opravují. Tak aspoň fotím sošku boha lásky Erota. Počasí nám příliš nepřeje. Je zataženo a poprchává. Dokud však nepadají trakaře, tak jsme spokojení!


Obloha se trochu vyjasňuje zrovna, když dorážíme na Trafalgar Square. Vidíte takový ten zvláštní výtvor na podstavci úplně nalevo fotky? To je socha zdviženého palce od výtvarníka Davida Shrigleyho. Podstavec, na kterém stojí je totiž určen pro díla umělců. Tato fotka už je však stará. V současnosti se na tomto podstavci nachází výtvor Michaela Rakowitze.

Jdeme se pokochat uměním do Národní galerie. Vstup je tam zdarma. Mimochodem téměř všechny britská muzea a galerie jsou zdarma.

(Kupole Národní galerie z vnitřní strany.)

Uvnitř galerie se fotilo velmi špatně. Snad vám postačí fotka tohoto obrazu. Jmenuje se "Mísa s ovocem a džbán před oknem". Schválně! Otázka z oblasti výtvarného umění. Víte, kdo obraz namaloval?


Projít celou galerii by nám zabralo hodně dlouho, takže se jdeme podívat na slavné Slunečnice od Vincenta van Gogha a na několik dalších obrazů postimpresionismu, a pak jdeme chvíli posedět ven na náměstí. Neodolám a fotím si nefalšovaného trafalgarského holuba! :D(Nelsonův sloup. Vysoký 52 m. Nelson hledí směrem na jih k Westminsterskému paláci.)

Kousek od Trafalgaru se nachází ulice The Mall, jež vede přímo k Buckinghamskému paláci - sídlu britské královny Alžběty II. Bylo chvíli před polednem, a tak byla ulice uzavřená. (Kvůli střídání stráží.) Skvělá příležitost k focení.


Krásný pohled máme i na Admirality Arch. Jeho prostřední brána se otevírá jen při zvláštních příležitostech pro královskou rodinu.


Od Horse Guards Parade vyjíždí stráže.


Spolu s jezdci míříme k Buckinghamskému paláci. Chvíli čekáme než se obrovský dav lidí u brány rozpustí.


Tady jsem se konečně dostal blíž a protáhl ruku s foťákem skrz mříže. Jak můžete podle vlajky vidět, tak královna zrovna nebyla doma. Vlála totiž britská státní vlajka - Union Jack. V opačném případě by na stožáru byla královská standarta.


Od paláce odcházíme skrz St. James's park. Chvíli si jen posedáváme na lavičce a kocháme se. Všude pobíhají veverky a po cestě se prochází hejno hus. Ještě nikde jinde jsem snad neviděl tak nesmělé veverky. Na svačinu si tu musíte dávat pozor! :)


Zanedlouho míjíme přísně střeženou Downing Street. Ikonické domovní dveře ale skoro nevidíme.


Zastavujeme se u Westminster Abbey. Fronta na prohlídku interiéru je tu nekonečná. Vede do ztracena až k Houses of Parliament. Tak snad radši jindy...


Památná fotografie Big Benu. V současnosti je už Alžbětina věž skrytá pod lešením celá.Přecházíme přes Westminster Bridge a podél Temže jdeme k London Eye na 4D film. Pokud tam někdy budete, zajděte se na něj podívat. Trvá asi pět minut. Můžete se tu i vyfotit, jak na kole sedíte. Promítají ho na druhé straně od fronty na vstupenky. Vstupné je zdarma. Jen za onu fotku se platí.

Dál se přesouváme k Národnímu divadlu. Podivná stavba, že? Kdyby tam nebyl ten nápis asi bych to na divadlo netipoval.


Scházíme dolů po schodech na pobřeží. V pozadí už je vidět katedrála sv. Pavla.

(Tady našli v seriálu SHERLOCK mrtvolu. Jupí, baví mě procházet Londýn po stopách Sherlocka!!!)

Než se vydáme přes lávku Millenium, tak si fotím Shakespearovo divadlo Globe.


Na lávce si kupujeme sladké oříšky a jdeme přímo ke katedrále.


Začíná znovu pršet. Obcházíme si velkolepé dílo Christophera Wrena a pak už směřujeme do metra. Unavení a uchození dojíždíme do Forest Gate.
Večer už jen večeříme a vymýšlíme plány na zítřek. Dnes jsme s mamkou prošli jen to, co jsem si pamatoval ze zájezdu se školou. Zítra se toho už ujme moje sestra Ráďa!


POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...
...Obejdeme si Tower, najíme se ve skvělé restauraci a budeme se motat na Borough Market...

Napište mi, jak se vám cestopis líbil a klidně se podělte i o své zkušenosti z cest!

Přečtěte si předchozí část cestopisu tady.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 8:33 | Reagovat

Ach, krásné. :-) Londýn je moje srdeční záležitost, vždycky jsem se tam chtěla podívat, zatím jsem se k tomu nedostala, snad to brzo dopadne. :-)

2 M. M. | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 10:48 | Reagovat

[1]: Tak držím pěsti! Jednou to určitě dopadne! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autor blogu si vyhrazuje právo mazat vulgární nebo urážlivé komentáře!
Kopírovat autorovy obrázky můžete jen se souhlasem autora!